Bodrum'a Nasıl Gidilir? Ne Yenilir? Ne İçilir? Nerede Kalınır?

Ancak sorularımızın yanıtı şimdiki zamanda değil!

Yoksa şimdi diyelim ki İstanbul’dan İzmir üzeri gideceksin Bodrum'a, öyle niyetlendin, yer bulabilirsen otobüsle günün her saati; yok dedin ki ‘Ben arabama kurulup keyif süre süre giderim arkadaş!’ o zaman yine yer bulabilirsen Yenikapı’dan feribotla Bandırma sonra Balıkesir, Manisa, İzmir üzerinden Aydın otobanı, Bodrum çıkışı, Bafa Gölü ve Milas’tasın sonrası işte sana Bodrum; bir de ikinci güzergah var ki tam karayolu; o da Eskihisar - Topçular arasını arabalı vapur ile geçip Yalova, Bursa, Balıkesir, Aydın, Selçuk, Milas üzerinden Bodruma ulaşabilirsin ki aşağı yukarı on iki saat sürüyor; hayır bütün bunlara da ‘Yok!’ dedin diyelim, o zaman geriye kalıyor havayolu, ki bir çok şirket ha babam de babam Milas Havaalanı’na uçuyor günün her saati; ‘İndin havaalanına kazıklanmazsan taksi ile ya da dolmuş ile ya da havayolu şirketlerinin servisleri alıp seni götürür Bodrum’a öyle diyorlar.

Peki hiç düşündünüz mü vakti zamanında Bodrum’a uçak yokken insanlar bu güzel beldeye nasıl ulaşabiliyormuş?

Ancak o zamanlar internet yok; tıkla, ‘Bodrum’a nasıl gidilir?’ bul! Yok öyle bir ‘kolaylık!’

O zamanlar sadece gazeteler var ve gazeteler vatandaşa kolaylık olsun diye yaz günleri Bodrum ile ilgili bilgilendirici haberler yapıyorlarmış!

İşte size bir gazetede yer almış ‘Bodrum’a nasıl gidilir?’ kupürü;


bir sonrasında da ‘İyi gittik Bodrum’a da nerelerde ne yiyebiliriz? Bodrum’da nelere dikkat etmeliyiz?’ derseniz ona da çare bulmuş gazeteler; bir tanesi yemek-içmek üstüne;


diğeri de elektrik kaç volttur? Bodrum’da kaç hamam vardır? Nerelerde yüzülür? Diyelim ki yüzdünüz yüzdünüz ola ki bir ahtapota rast geldiniz peki ne yapacaksınız, biliyor musunuz?

İşte size bir Bodrum rehberi, iyi tatiller!


2 yorum:

  1. Hala eski restaurantlardan açık olan var mıdır merak ettim :)

    YanıtlaSil
  2. gidip bakacaz artık. size yazarız...

    YanıtlaSil